Na thirrini

Kërko

Produktet që përputhen


Gjuetari i balonave

I shkëlqyer, fabula tronditëse e të cilit e bën këtë libër të paharrueshëm jo vetëm si një kronikë politike, por edhe si një rrëfenjë të thellë personale... Ndodh rrallë që një libër t'i përshtatet kaq shumë kohës dhe njëkohësisht të ketë cilësi kaq ..

8.80€

Gloria në mes

Dila, si penge e mbetur nga ajo rrugë e trishtueshme e saj, qëndron në kujtime si diçka e pashmangshme, e ethshme, në buzë të humnerave, duke i tërhequr këmbët varë bashkë me trupin e plagosur shpirtërisht...

5.00€

Hajdutja e librave

Mark ZusakHajdutja e libraveËshtë një histori e shkurtër për një vajzë një fizarmonicisti disa gjermanë fanatikë, një boksier hebre dhe shumë vjedhje...

9.00€

Harry Potter dhe Dhoma e të Fshehtave

..

8.70€

Harry Potter dhe Dhuratat e Vdekjes

Harry për pak sa s'e lëshoi Topthin nga habia dhe emocioni. Hermiona kishte të drejtë. Gdhendur në sipërfaqen e lëmuar e të praruar, aty ku pak çaste më parë nuk kishte pasur asgjë, shiheshim katër fjalë të shkruara me një shkrim të imët dhe të pjerr..

11.30€

Harry Potter dhe Fëmija i Mallkuar

Historia e tetë. Nëntëmbëdhjetë vjet më pas.....

9.00€

Harry Potter dhe Guri Filozofal

-Po kjo bie në kundërshtim me ligjet tona,- tha Roni. -Ritja e dragonjve është jashtë ligjit nga Marrëveshja e Shtriganëve të vitit 1709, këtë e dinë të gjithë. Vështirë të mos të vihesh re nga babanacët po të rrisësh një dragua në kopsht dhe gjithse..

8.25€

Harry Potter dhe i Burgosuri i Azkabanit

Harry Potteri ishte një fëmijë i pazakontë. Ai kishte zët pushimet verore. Pastaj ia kishte qejfi shumë të bënte detyrat, por ishte i detyruar të mësonte fshehurazi, në mes të natës. Shtoju këtyre pastaj se ishte edhe magjistar. Ishte gati mesnatë dh..

7.80€

Harry Potter dhe Kupa e Zjarrit

Banorët e Litëll Hengëlltaunit e quanin edhe sot e kësaj dite Shtëpia e Ridëllve, edhe pse kishte kushedi sa vjet që familja Ridëll nuk banonte më aty. Ajo qe ndërtuar majë bregores që lartohej përmbi fshat: disa nga dritaret ishin të ngallmuara me g..

12.50€

Harry Potter dhe Princi Gjakpërzier

-Oh, lëti këto, Harri,- tha Hermiona, që e humbi durimin përnjëherësh.- Nuk është Kuidiçi që është bërë kaq i njohur, je ti! Nuk ke qenë kurrë më interesant se sot dhe, po të flasim hapur, nuk ke qenë kurrë kaq fantastik. Roni desh u mbyt me një alam..

11.00€

Harry Potter dhe Urdhri i Feniksit

Urtimori i uli duart dhe ia nguli sytë Harrit sipër syzeve në formë gjysmëhëne. -Ka ardhur koha,- pëshpëriti,- të të them atë që duhej të ta kisha thënë pesë vjet më parë. Harri, ulu të lutem. Do t'i mësosh të gjitha. Të kërkoj vetëm pak durim. ..

14.00€

Her Yonuyle Aksemseddin Hazretleri

Duke parë prapa, historinë tonë, kulturën tonë, me pak fjalë, e gjithë trashëgimia jonë na bërtet se ju jeni Mavlana, ju jeni Haci Bayram Veli, ju jeni Aksemseddin, ju jeni Fatih. Nëse të gjitha këto pasuri janë të bashkuara, ai bëhet një komb q..

4.70€

Prej 25 deri 36 nga 84 (7 faqe)